ZAPROSZENIE
Organizacja Narodów Zjednoczonych wzywa wszystkich, a w szczególności młodych ludzi do stanięcia na czele zmian i tworzenia wspólnej przyszłości. Mamy Cele Zrównoważonego Rozwoju, które wskazują jaką drogą należy podążać. Ich realizacja i pokonywanie globalnych wyzwań wymagają nie tylko wiedzy o samych Celach i zagrożeniach stojących przed światem, ale także podejmowania konkretnych działań.
28 lutego w Szkole Głównej Handlowej na konfrencji "Social Competences - the new dimension of the traditional mission of higher education" porozmawiamy o tym, jak szkolnictwo wyższe kształtuje i rozwija kompetencje społeczne i postawy prospołeczne studentów. Czego powinny uczyć uczelnie, aby pomóc młodym ludziom angażować się w budowę lepszego świata?
Jak mówi Sekretarz Generalny ONZ, to młodzi ludzie powinni przewodzić zmianom i wysiłkom, aby sprostać wyzwaniom naszych czasów. W panelu “Shaping our Future Together” będziemy mówić o inicjatywach ONZ skierowanych do młodych ludzi i poświęconych budowaniu naszej wspólnej przyszłości. Zastanowimy się, jaką rolę mają szkoły wyższe do spełnienia w zmieniającym się świecie. Czy powinny uczyć o zrównoważonym rozwoju, i Celach Zrównoważonego Rozwoju i globalnych wyzwaniach? Czy powinny rozwijać kompetencje społeczne i wspierać angażowanie się w życie społeczne? Podzielimy się doświadczeniem, jak wyższe szkoły w różnych krajach przygotowują młodych ludzi do podejmowania działań i rozwiązywania globalnych problemów. Poznamy ciekawych młodych ludzi, którzy już działają na rzecz tworzenia lepszej przyszłości.
W panelu udział wezmą:
Mariola Ratschka - Officer-in-Charge, United Nations Information Centre (moderator):
Don Westerheijden, University of Twente, Holandia
Adam Dziedzic – President, United Nations Association Poland
Piotr Larysz - Student of Bachelor of Science in Economics, The School of Business and Economics at Freie Universität Berlin
Daniel Carillo – President of AIESEC Poland
Przyjdź, zabierz głos i podziel się swoją opinią! Twoje zdanie jest dla nas ważne! Wnioski z konferencji i całego projektu DASCHE zostaną przedstawione szkołom wyższym i decydentom na poziomie krajowym i europejskim.
Dowiedz się więcej i zarejestruj do dnia 18 lutego na stronie http://dasche.eu/ .
Konferencja odbędzie się w języku angielskim.
Wstęp wolny.