Wzrost świadomości - kampania zachęca wszystkich ludzi do wzięcia udziału w dyskusji na temat świata, w którym równość płci i uwłasnowolnienie kobiet jest rzeczywistością. Potężne wsparcie audio-wizualne i działania w mediach społecznościowych mają za zadanie szerzenie świadomości w kwestiach równouprawnienia kobiet i mężczyzn.
Przekaz informacyjno-medialny
Wszelkie materiały informacyjne dotyczące kampanii (w tym publikacje, zdjęcia, komunikaty prasowe) w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim są systematycznie umieszczane na stronie beijing20.unwomen.org.
Przekaz medialny ma nagłośnić kwestię praw kobiet i poszerzyć debatę publiczną na temat poprawy ich sytuacji. Zaangażowanie gwiazd showbiznesu i autorytetów świadczy o znaczeniu kampanii oraz podkreśla dotychczasowe osiągnięcia w kwestii równych praw kobiet i mężczyzn. Kampania przewiduje prowadzenie blogów tematycznych, np. „Kobiety z osiągnięciami” („Women of achievements”) opisujący kobiety, które osiągnęły sukces w różnych dziedzinach.
Akcja „OnDlaNiej” („HeForShe”) z przesłaniem „Mężczyźni opowiadający się za zmianą” („Men raising their voices for change”) angażuje mężczyzn i chłopców popierających działania zmierzające do poprawy sytuacji kobiet i dziewcząt. Na stronie HeforShe.org głos zabiorą znani mężczyźni wzywający do zakończenia nierównego traktowania kobiet.
Zaangażowanie rządów państw - „UN Women” apeluje do państw członkowskich ONZ, by przedstawiły dotychczasowe oraz planowane działania służące pełnemu wdrożeniu Platformy Działania ustanowionej w Pekinie w 1995 roku. Dotychczasowe osiągnięcia państw będą przedmiotem rozmów spotkań wysokiego szczebla podczas 69. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ we wrześniu 2015 r. oraz w trakcie ustalania agendy rozwojowej po 2015 roku.